Zetkama negocjuje trzy przejęcia

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-10-2005, 20:17

Producent armatury przemysłowej Zetkama prowadzi rozmowy o akwizycji z trzema podmiotami, dwoma krajowymi i jednym zagranicznym - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes spółki Leszek Jurasz. Dodał, że wartość każdej z tych transakcji mogłaby wynieść od kilku do kilkunastu milionów złotych.

Producent armatury przemysłowej Zetkama prowadzi rozmowy o akwizycji z trzema podmiotami, dwoma krajowymi i jednym zagranicznym - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes spółki Leszek Jurasz. Dodał, że wartość każdej z tych transakcji mogłaby wynieść od kilku do kilkunastu milionów złotych. Według prezesa do ewentualnych przejęć mogłoby dojść nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Zetkama nie ustaliła jeszcze zasad finansowania ewentualnego zakupu. W grę wchodzą, poza środkami własnymi, kredyty. Firma nie rozpatrywała możliwości kolejnej emisji akcji, jednak - jak dodaje prezes - nie wyklucza żadnego scenariusza.

Jurasz poinformował, że spółka prawdopodobnie przekroczy tegoroczne prognozy wyników, zakładające osiągnięcie 5,7 mln zł zysku netto i 78 mln zł przychodów. Dodał, że zarówno wyniki za III kwartał, jak i po III kwartałach, są nieznacznie lepsze od planowanych w budżecie.

Po dziewięciu miesiącach Zetkama miała 4,72 mln zł zysku netto (wobec 2,11 mln zł przed rokiem) oraz 60,26 mln zł przychodów (rok wcześniej było to 54,9 mln zł). Spółka nie planuje wypłacać dywidendy w ciągu najbliższych 2-3 lat. Zarobione pieniądze chce przeznaczać na inwestycje.

Ok. 75 proc. sprzedaży Zetkamy trafia na eksport. Głównymi odbiorcami produktów spółki są kraje Europy Zachodniej (Niemcy, Holandia, Włochy); rozwija się też sprzedaż na rynkach wschodnich, a także w Azji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane