Zielony ruch stolicy

opublikowano: 20-08-2015, 22:00

Warszawa dołączyła do ruchu „Więcej niż Energia”, zainicjowanego przez Greenpeace, WWF, Polską Zieloną Sieć i ClientEarth. W ten sposób stołeczny ratusz włączył się do działań na rzecz energetyki obywatelskiej, czyli takiej, w której obywatele, gminy i inne instytucje uczestniczą w produkcji energii ze słońca, wiatru, geotermii czy biomasy. Zainaugurowany z początkiem czerwca 2015 r. ruch skupia już ponad 60 jednostek samorządu,instytucji i organizacji pozarządowych oraz 37 tys. osób.

— Cieszmy się, że stolica włączyła się w działania na rzecz energetyki obywatelskiej. Ostatnie kłopoty z dostawami energii pokazały jak niewydolny jest sektor energetyczny w Polsce. Bez gruntownej modernizacji i rozwoju odnawialnych źródeł energii takie problemy będą tylko narastać — mówi Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu