Zima może wywołać awarie w 1 milionie aut Volkswagena

24-01-2003, 18:18

Utrzymujące się w ostatnich tygodniach bardzo niskie temperatury spowodowały awarie w silnikach kilku modeli Volkswagena. Jak poinformował Leszek Kempiński z Kulczyk Tradex, importera samochodów tej marki do Polski, dotyczy to wyłącznie samochodów Lupo, Polo i Golf z silnikami posiadającymi aluminiowy blok, o pojemności 1,0 i 1,4 litra, wytwarzanych od 1997 roku. Wyprodukowano ok. 1 mln takich aut, z których 500 tys. sprzedanych zostało w Niemczech. W Polsce dotyczy to kilku tysięcy aut. W sprzedawanych obecnie pojazdach problem ten nie występuje.

Kulczyk wyjaśnił, że zatarcia silników występują z powodu tworzenia się korków lodowych w magistrali olejowej. Może się to zdarzyć tylko przy ekstremalnie niskich temperaturach w pojazdach eksploatowanych przez dłuższy okres na krótkich odcinkach jazdy. Przy dostatecznym rozgrzaniu silnika kondensat wody odparowuje i powstanie oblodzenia jest wykluczone.

Ostatnio zwiększyła się liczba użytkowników zgłaszających tego typu usterki. W związku z powyższym koncern Volkswagena podjął decyzję, że w przypadku jej wystąpienia pokryje koszty naprawy.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Zima może wywołać awarie w 1 milionie aut Volkswagena