Zintegrowane systemy informatyczne

MK
opublikowano: 29-08-2012, 00:00

Lektura menedżera

Podczas wdrażania w firmie systemu informatycznego klasy ERP zdarzają się chwile niepewności, zwątpienia, a nawet paniki. Drobny problem lub przesunięcie terminów uruchamia w głowach dyrektorów i menedżerów IT setki pytań, a w głowie dyrektora zarządzającego lub prezesa — pytań tysiące. Nie zawsze konsultanci są na miejscu, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości. Nie zawsze mogą odebrać telefon. Nie zawsze też emocje pozwalają zrozumieć, o czym dokładnie oni mówią i przekazać to przełożonemu w sposób zrozumiały.

W takich sytuacjach pomóc może książka „Zintegrowane systemy informatyczne. Dobre praktyki wdrożeń” pod redakcją naukową Jerzego Kisielnickiego, Małgorzaty Pańkowskiej i Henryka Sroki (Wydawnictwo Naukowe PWN). Podręcznik zawiera trzynaście studiów przypadków wdrożeń rozwiązań informatycznych w polskich firmach. Autorzy przedstawiają sytuację biznesową przedsiębiorstwa, powody wdrożenia, zakres stosowanego rozwiązania ERP, pułapki i dobre praktyki pomagające pokonać wszystkie przeszkody. Daje to nie tylko fachową wiedzę, którą można szybko przekazać prezesowi („Czytałem, że to normalna sytuacja. W pewnej firmie też tak mieli i poradzili sobie z tym w taki sposób”), ale też zmniejsza niepewność. Problemy na pewno się pojawią, ale będziemy na nie przygotowani.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu