Złap kontrakt

DI
opublikowano: 09-03-2011, 00:00

Przed EURO2012 Komenda Główna Policji (KGP) ogłosiła przetarg na 5,5 tys. "zestawów przeciwuderzeniowych". Brzmi groźnie, ale z opisu wynika, że to "zbroje" chroniące policjantów np. w czasie ochraniania meczów. W skład zestawu wchodzi: kamizelka przeciwuderzeniowa z ochraniaczami barków i ramion, ochraniacze nóg, przedramion i ud, rękawice przeciwuderzeniowe i torba. Wartość zamówienia policja szacuje na 10,5-11 mln zł (plus VAT), co oznacza, że jedna "zbroja" ma kosztować do 2 tys. zł. Przetarg jest otwarty, policja wykorzysta w nim aukcję elektroniczną (18 kwietnia), którą wygra oferta najtańsza.

KGP informuje, że "w celu zapewnienia równego traktowania" oferentów łódzki instytut Moratex, który już wcześniej dostarczał policji takie zestawy, udzieli zwycięzcy przetargu odpłatnej licencji na swoje patenty.

Kontakt: Barbara Bowtruczuk

tel.: +48 226012044

e-mail: b.bowtruczuk@policja.gov.pl

www.policja.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy