Złoto minimalnie staniało

opublikowano: 22-01-2020, 20:21

Malejące obawy dotyczące epidemii koronawirusa w Azji spowodowały spadek zainteresowania „bezpiecznymi przystaniami”, w tym złotem.

- Rynki finansowe wydają się nie postrzegać już koronawirusa w Chinach jako źródła poważnych obaw. Władze Chin ogłosiły dziś działania, które mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Ewidentnie to w pewien sposób uspokoiło rynki – napisał Daniel Briesemann, analityk Commerzbanku.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów spadał o 1,20 USD, czyli mniej niż 0,1 proc., do 1556,70 USD.

Nadal trwa rajd wzrostowy palladu. W środę kurs uncji metalu wykorzystywanego w katalizatorach rósł o 4,6 proc. do 2335,60 USD w marcowych kontraktach. Pallad zdrożał już o ponad 20 proc. w tym roku. Platyna z kwietniowych kontraktów zdrożała o 1,4 proc. do 1021,40 USD za uncję, a miedź  z marcowych kontraktów staniała o 1 proc. do 2,765 USD za funt.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane