Złoto pod presją

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 01-04-2019, 10:53

Miniony tydzień na rynku złota był okresem powrotu do dynamicznych przecen tego kruszcu. Notowania złota pod koniec tygodnia zeszły poniżej poziomu 1300 USD za uncję i dzisiaj rano nie udaje się im powrócić ponad tę barierę. Ten fakt świadczy o utrzymującej się słabości strony popytowej.

Po części wynika ona z faktu, że inwestorzy na globalnych rynkach finansowych nabrali większego apetytu na ryzykowne aktywa. Dzisiaj pojawiły się niezłe odczyty indeksów PMI dla przemysłu za marzec, przy czym największą uwagę przyciągnął lepszy od oczekiwań odczyt tego wskaźnika w Chinach. W obliczu lepszych nastrojów inwestorów, złoto traci na atrakcyjności jako kruszec postrzegany jako „bezpieczna przystań” w czasach rynkowej niepewności.

Dodatkowym czynnikiem świadczącym o słabości strony popytowej na rynku złota i podatności notowań kruszcu na dalsze spadki, jest brak wyraźnej pozytywnej reakcji cen kruszcu na dzisiejsze, poranne osłabianie się amerykańskiego dolara. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy