Złoto staniało

opublikowano: 30-08-2021, 20:35

Cena złota spadła po tym jak doszła w poniedziałek do czterotygodniowego maksimum.

Cena złota na rynku spot doszła do najwyższego poziomu od 4 sierpnia w reakcji na „gołębią” wypowiedź szefa Fed w piątek w Jackson Hole. Potem zaczęła spadać. Inwestorów zniechęciło lekkie umocnienie dolara, ale jako główny powód wskazywano ostrożność przed publikacją danych z rynku pracy później w tym tygodniu.

- Rynek zaczyna czuć, że będzie redukcja zakupów obligacji w tym roku choć być może nie tak agresywna, aby wystraszyć inwestorów – powiedział Jim Wyckoff, analityk Kitco Metals.

Uważa jednak, że publikacja raportu z rynku pracy w tym tygodniu będzie wpływała na notowania złota. Spodziewane dobre dane mogą stanowić argument dla „jastrzębi” z Fed za szybszym zakończeniem ultra luźnej polityki monetarnej.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z grudniowych kontraktów spadał o 0,4 proc. do 1812,20 USD. Wcześniej wahała się w zakresie 1810,80-1826,50 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane