Złoty gorszy nawet od rubla

Waluty

Mimo umocnienia w czwartek złoty stał się najsłabszą od początku roku walutą Starego Kontynentu. Choć w czwartek dolar traci do złotego 1,0 proc., to jednak wobec rubla osłabiał się aż o ponad 3 proc. Tym samym polska waluta zastąpiła rosyjską w roli najsłabszego od początku roku środka płatniczego Europy.

Z uwzględnieniem odsetek złoty osłabił się do dolara od 31 grudnia o 3,7 proc., do czego przyczyniła się przede wszystkim obniżka oceny wiarygodności polskiego rządu przez agencję S&P.Co ciekawe, wśród najlepiej zachowujących się walut znalazły się dwie pozostałe waluty regionu — czeska korona i węgierski forint. Dno słabości złotego może być już za nami, argumentuje jednak Bank of America, który zaleca kupno złotych za euro z horyzontem 3-miesięcznym.

„Zarówno Unia Europejska, jak i polski rząd, będą próbowały załagodzić napięcia” — napisał w środowej nocie do klientów David Hauner, strateg Bank of America.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty gorszy nawet od rubla