Złoty podąża za spadającym eurodolarem

Joanna Pluta
29-10-2009, 00:00

Kursy EUR/PLN i USD/PLN zwyżkowały do odpowiednio: 4,2700 i 2,8900. Bez wpływu pozostała decyzja Rady Polityki Pieniężnej o pozostawieniu stóp procentowych. Wrażenia na inwestorach nie zrobił też komunikat po posiedzeniu RPP, w którym Rada sugeruje zmianę nastawienia w prowadzeniu polityki monetarnej z łagodnego na neutralne.

Kurs EUR/USD przebił 1,4800, zniżkując aż do 1,4760. Przyczyniły się do tego m.in. słabsze od oczekiwań dane dotyczące dynamiki sprzedaży nowych domów w USA. Spadła ona we wrześniu o 3,6 proc. m/m w porównaniu ze wzrostem o 0,7 proc. m/m miesiąc wcześniej. Dziś kluczowe dla rynku będą dane o dynamice amerykańskiego PKB w III kw. 2009 r. Jeżeli publikacja ta nie okaże się lepsza od oczekiwań, o co może być trudno ze względu na optymistyczne prognozy, eurodolar może kontynuować ruch spadkowy.

Joanna Pluta

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty podąża za spadającym eurodolarem