Złoty probuje odrabiać straty

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 29-01-2016, 16:39

Złotówka kontynuuje dzisiaj umacnianie do głównych walut, które oglądamy od minionego piątku.

Złotówka kontynuuje dzisiaj umacnianie do głównych walut, które oglądamy od minionego piątku. Notowania USD/PLN i EUR/PLN dotarły już w okolice pierwszych, ważnych wsparć.

USD/PLN

Notowania USD/PLN dzisiaj kontynuowały ruch spadkowy, który w godzinach popołudniowych dotarł prawie w okolice poziomu 61,8% zniesienia fali wzrostowej z 14 stycznia (4,05). Wczoraj rano kurs omawianej pary pokonał linię trendu wzrostowego z genezą 29 grudnia zeszłego roku, co stanowiło sygnał do pogłębienia spadkowego ruchu korekcyjnego. Dzisiaj ok. godz. 13 doszło do wypełnienia trzeciej fali w ramach struktury w dół budującej się od 26 stycznia. Od kilku godzin na tej parze oglądamy lokalne odbicie. Modelowy zasięg ruchu w dół upatrywałabym w strefie wsparć 4,04 – 4,0520 (wspomniane 61,8% zniesienie fali z połowy stycznia i 38,2% zniesienie całej sekwencji wzrostowej z 29 grudnia ubiegłego roku). Nie wykluczone jest jednak, że cofnięcie oglądane od kilku dni nie będzie w najbliższym czasie kontynuowane i spadkowa korekta zostanie pogłębiona do strefy 3,9730-3,9870.

EUR/PLN

Cofnięcie na parze EUR/PLN zniosło dzisiaj już połowę fali wzrostowej wygenerowanej 13 stycznia, wcześniej forsując poziom minimów z zeszłego piątku (4,4420). Jeżeli para ta miałaby korygować tylko falę wzrostową z 13 stycznia, to poziom 4,4420 stanowił jej minimalny zasięg z technicznego punktu widzenia. Bardziej prawdopodobne jest jednak, że korygujemy cały impuls wzrostowy z tego roku i w takiej sytuacji celem notowań są przynajmniej okolice 4,40 gdzie przebiegają: 38,2% zniesienie odbicia z 29 grudnia oraz 61,8% zniesienie fali wzrostowej z 13 stycznia, a także wcześniejsze ekstrema wyznaczone na tej parze w grudniu 2014.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy