Złoty sprzyja indeksom GPW

(Artur Szymański)
opublikowano: 18-03-2005, 11:42

Umacniający się złoty sprzyja giełdowym indeksom. WIG20 zyskuje około 1 proc. Obroty są stosunkowo niewielkie.

Umacniający się złoty sprzyja giełdowym indeksom. WIG20 zyskuje około 1 proc. Obroty są stosunkowo niewielkie.

Zgodnie z oczekiwaniami, początek piątkowej sesji przynosi wzrost indeksów GPW. Inwestorzy tak jak wczoraj pilnie śledzą ruchy naszej waluty i od nich uzależniają swoje zachowanie na rynku akcji. Na szczęście dla posiadaczy akcji złotówka od rana umacnia się kontynuując tendencję obserwowaną wczoraj po południu.

Na giełdach Eurolandu także dominuje kolor zielony, choć wzrosty są bardzo małe. Lepiej natomiast prezentuje się węgierski BUX, który w przyzwoitym tempie odrabia straty z ostatnich dni. Wskaźnik węgierskiego rynku idzie w górę o ponad 2 proc.

Spośród spółek z WIG20 dobrze wypada jak na razie Telekomunikacja Polska, której papiery drożeją o prawie 2,5 proc. PKN Orlen kontynuuje wczorajsze odbicie idąc w górę o niecałe 1,5 proc. W podobnym tempie zyskuje KGHM. Tracą natomiast mniejsze komponenty WIG20 – BRE Bank, Orbis, GTC, Polimex. Obroty są jednak znikome. Na szerokim rynku rewelacyjną passę kontynuuje Bioton. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane