Złoty zaczyna swój rajd

Kamil Zatoński
03-11-2010, 07:13

Wczoraj złoty ruszył zdecydowanie w górę. Większość ekonomistów uważa, że to nie koniec. Analitycy prognozują spadek euro do 3,92 zł, a franka do 2,85 zł

Dobre nastroje na rynkach akcji, zwyżka notowań euro do dolara i wreszcie rewelacyjny odczyt indeksu PMI dla polskiej gospodarki (wskaźnik jest najwyższy od 77 miesięcy) dały wczoraj sygnał do sporego umocnienia złotego. Kurs EUR/PLN spadł o ponad 2 grosze do 3,95 zł, a dolara o ponad 4 grosze, do 2,82 zł. "To nie koniec" — przekonuje większość analityków ankietowanych przez "Puls Biznesu".

Według mediany prognoz 12 specjalistów, na koniec miesiąca za wspólną walutę trzeba będzie zapłacić 3,92 zł, za dolara 2,80 zł, a za franka szwajcarskiego 2,85 zł.

Kluczowe dla rynków walutowych będzie jednak nie posiedzenie polskich władz monetarnych, lecz amerykańskich (Fed). Wiele rozstrzygnie się już dziś wieczorem, kiedy zostanie opublikowany komunikat po posiedzeniu Fed.

Złoty zaczyna swój rajdZłoty zaczyna swój rajd

Więcej w środoZłoty zaczyna swój rajdwym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty zaczyna swój rajd