Zmarł Maciej Jankowski

  • DI
opublikowano: 12-02-2021, 18:37

Zmarł Maciej Jankowski, wiceprezes Aviva TUnŻ. - Straciłem nie tylko wspaniałego, podziwianego kolegę, ale i przyjaciela – napisał prezes Adam Uszpolewicz.

- Maciej poświęcił Avivie niemal całe swoje życie. Był dla nas wszystkich niedoścignionym wzorcem osoby stawiającej dobro instytucji, dla której pracował, ponad swoje osobiste potrzeby i interesy. To bardzo rzadka postawa w dzisiejszym świecie – napisał Adam Uszpolewicz, prezes Avivy. - Maciej walczył do końca, do końca pracował. Był dzielny – dodał.

Maciej Jankowski był absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie. Karierę rozpoczął w 1993 roku od stanowiska księgowego w Commercial Union Polska - Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie, awansując do stanowiska wicedyrektora i dyrektora finansowego. W latach 1997-1998 pracował w Wielkiej Brytanii w Aviva Assurance Company plc w dziale ryzyk biznesowych. W latach 1998-2003 był wiceprezesem CU PTE. Następnie w okresie 2003-2008 jako wiceprezes odpowiadał za finanse spółek grupy Aviva. Od 2008 do 2013 był prezesem grupy Aviva w Polsce i prezesem Aviva TUnŻ., a od 2013 roku pierwszy wiceprezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane