Zmarł ojciec sukcesu forda mustanga

opublikowano: 03-07-2019, 15:48

W wieku 94 lat zmarł Lee Iacocca, legendarny menedżer branży motoryzacyjnej, ojciec sukcesu forda mustanga, któremu przypisuje się uratowanie Chryslera przed bankructwem.

Iacocca zmarł w swoim domu w Los Angeles z powodu komplikacji wynikających z choroby Parkinsona, poinformował rzecznik rodziny menedżera. 

Iacocca zaczął karierę w 1946 roku w Ford Motor Company. W 1964 roku wpisał się do historii branży motoryzacyjnej uczestnicząc w projektowaniu i wprowadzeniu na rynek samochodu ford mustang, który w pierwszym roku sprzedał się w 419 tys. sztuk, a przez kolejne lata osiągnął status ikony wśród amerykańskich aut. Iacocca odszedł z Forda w 1978 roku, a rok później został szefem stojącego na krawędzi bankructwa Chryslera. Wyprowadził spółkę na prostą i zasłynął pobieraniem w okresie restrukturyzacji wynagrodzenia wysokości 1 USD rocznie. Iacocca odszedł z Chryslera w 1992 roku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA