Czytasz dzięki

Zmarła siostra Warrena Buffetta

opublikowano: 06-08-2020, 06:21

W wieku 92 lat zmarła Doris Buffett, znana amerykańska filantropka, siostra legendarnego inwestora Warrena Buffeta.

Doris Buffett zajmowała się czytaniem setek listów, które przysyłali do jej brata ludzie szukający pomocy. Wraz z grupą wolontariuszy, działających w ramach Letters Foundation, wybierała przypadki, które najpilniej jej potrzebowały. Wykorzystywała także własne środki, aby pomóc ludziom w potrzebie. W 2016 roku Buffett powiedziała Boston Globe, że średnio darowizna wynosiła 4,8 tys. USD, a Letters Foundation łącznie rozdało ponad 10,5 mln USD.

- Mój brat dawał pieniądze, więc w pewnym sensie nie mieliśmy ograniczeń – mówiła Doris Buffett. – Powiedział mi, że kiedykolwiek zabraknie mi pieniędzy, wystarczy abym do niego zadzwoniła – dodała.

Listy z prośba o pomoc zaczęły napływać większym strumieniem po 2006 roku kiedy Warren Buffett ogłosił, że chce przeznaczyć niemal całą swoją fortunę na cele charytatywne.

- Nie ma wątpliwości, że pieniądze, które rozdałem, zrobiły dużo dobrego, ale Doris przeznaczyła na to swój czas, a czas jest czymś najcenniejszym – mówił Warren Buffett w wywiadzie prasowym. – Bez względu na to, kim jesteś, masz 24 godziny w ciągu dnia i kiedy oddajesz część tego, oddajesz coś bardzo cennego. Dlatego jeśli chcecie oceniać, dajcie jej wyższą ocenę niż mi – dodał.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane