Czytasz dzięki

Zmiana na czele Poczty Polskiej

opublikowano: 03-04-2020, 21:21

Prezes państwowego operatora Przemysław Sypniewski podał się do dymisji. Jego obowiązki przejmie Tomasz Zdzikot, dotychczasowy wiceminister obrony.

Na nieco ponad miesiąc przed wyborami prezydenckimi, które mają być przeprowadzone w trybie korespondencyjnym, skarb państwa dokonał fundamentalnych zmian w zarządzie Poczty Polskiej. W piątek, 3 kwietnia, oficjalnie rezygnację złożył Przemysław Sypniewski, który kierował państwowym operatom od czerwca 2016 r. Jego obowiązki przejął delegowany z rady nadzorczej Tomasz Zdzikot, którego tego samego dnia do nadzoru powołało nadzwyczajne walne zgromadzenie.

Tomasz Zdzikot
Zobacz więcej

Tomasz Zdzikot

Tomasz Zdzikot jest radcą prawnym. W przeszłości był m.in. wicedyrektorem działu prawnego biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, radnym miasta stołecznego Warszawy i radnym sejmiku województwa mazowieckiego. W listopadzie 2015 r. został podsekretarzem stanu w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji, a następnie sekretarzem stanu w tym samym ministerstwie. Od stycznia 2018 r. był sekretarzem stanu w resorcie obrony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane