Zmiany kadrowe

IT
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Krzysztof Krempeć

Został nowym prezesem firmy Mercor, producenta instalacji przeciwpożarowych zaopatrujących branżę budowlaną. Krzysztof Krempeć jest związany z firmą od początku jej istnienia, czyli

od 1988 roku. To współzałożyciel tej spółki i jej największy akcjonariusz — posiada 26 proc. akcji. Dotąd pełnił funkcję pierwszego wiceprezesa.

— Zamierzamy dobrze wykorzystać możliwości rozwoju. Zgodnie z zapowiedziami z oferty publicznej, kontynuujemy strategię akwizycji. Naszym celem pozostaje osiągnięcie pozycji jednego z europejskich liderów branży — zapowiedział nowy prezes.

46-letni Krzysztof Krempeć jest absolwentem gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jest żonaty, ma dwie córki. W wolnym czasie uprawia windsurfing, jeździ na nartach, regularnie gra w tenisa, wędkuje.

Grupa Mercor działa zarówno w Polsce, jak również w Europie Środkowej. W Rumunii — poprzez spółkę Mercor Fire Protection Systems S.R.L., w Czechach przez firmę HPSE oraz spółkę Mercor Ukraina na Ukrainie. W 2008 roku przedsię-biorstwo powiększyło się o hiszpańską firmę Tecresa Protection Pasiva. Firma posiada własne zakłady produkcyjne w Polsce oraz w innych krajach, w których działa. Od 19 lipca 2007 roku akcje spółki Mercor są notowane na warszawskiej Giełdzie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu