Zmiany w projekcie ustawy

Dorota Kaczyńska
opublikowano: 28-12-2004, 00:00

Przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym gmin zawiera zmiany i uzupełnienia dokonane podczas spotkań roboczych członków komisji wspólnej rządu i samorządu terytorialnego.

Między innymi odstąpiono od zasady sporządzania aktu prawa miejscowego — planu przeznaczenia terenów dla obszaru całej gminy — na rzecz planu przeznaczenia terenów sporządzanego dla mniejszych obszarów tej jednostki administracyjnej, określonych przez radę gminy z jednoczesnym wskazaniem, w drodze odrębnej uchwały, pozostałych obszarów — wyłączonych spod zabudowy, dla których planu się nie sporządza.

Zapisy projektu przewidują ponadto wprowadzenie mechanizmów pozwalających na uniknięcie spiętrzenia wydatków gminy z tytułu wykupu i odszkodowań związanych ze zmniejszeniem wartości nieruchomości bądź brakiem możliwości korzystania z nieruchomości w dotychczasowy sposób, w wyniku wejścia w życie ustaleń planów miejscowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zmiany w projekcie ustawy