Zmienia się umowa Eurocash i Emperii

PAP
opublikowano: 01-07-2011, 20:19

 Umowa inwestycyjna, na mocy, której Eurocash kupi od Emperii udziały w spółkach zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych i prowadzących detaliczną sieć franczyzową uległa zmianie m.in. ze  względu na brak decyzji UOKiK - podały spółki.

Spółki poinformowały w komunikatach, że do 30 czerwca 2011 roku nie została wydana zgoda prezesa UOKiK na przejęcie przez Eurocash kontroli nad spółkami dystrybucyjnymi zbywanymi przez Emperia, a podmiot dokonujący obliczenia korekt korygujących wartość bazową nie wydał raportu określającego wartość takich korekt.

"Do dnia 30 czerwca 2011 nie doszło do realizacji uzgodnionej na mocy umowy inwestycyjnej transakcji zbycia przez Emperia udziałów na rzecz Eurocash, w ramach której takie zbycie udziałów nastąpić miało w zamian za 21.262.820 akcji serii K zaoferowanych Emperia przez Eurocash, oraz zapłatę pozostałej części wynagrodzenia za udziały w gotówce" - podano.

Zgodnie z postanowieniami umowy inwestycyjnej, w przypadku braku realizacji transakcji zgodnie ze strukturą opisaną powyżej ulega ona modyfikacji.

"W ramach tak zmodyfikowanej struktury Eurocash zobowiązany będzie (...) nabyć w określonym terminie, a Emperia zobowiązana będzie zbyć w takim terminie, udziały w zamian za 13.775.446 akcji serii K, oraz zapłatę pozostałej części wynagrodzenia za udziały w gotówce" - napisano w komunikacie.

Na początku stycznia Emperia i Eurocash podpisały umowę inwestycyjną, na mocy której Eurocash kupi od Emperii udziały w spółkach zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzące detaliczną sieć franczyzową, których wartość bazowa wynosi prawie 926 mln zł.

Prezes UOKiK, Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel mówiła w maju, że decyzji może nie być przed rozpoczęciem wakacji, bo sprawa jest "problematyczna, wymagająca dużej liczby analiz, badania rynku".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Zmienia się umowa Eurocash i Emperii