Analizy prowadzone przez 3D Phoenix dowodzą, że ośmiu na 10 klientów decyduje się na zakup drukarki 3D po praktycznym zapoznaniu się z jej możliwościami. Z tego też powodu spółka Zortrax, we współpracy z oficjalnym dystrybutorem, właśnie firmą 3D Phoenix, otworzyła w Warszawie sklep z drukiem 3D - Zortrax Store. Punkt ten umożliwi firmie prezentację własnych produktów, jego zadaniem będzie też edukacja rynku w zakresie trójwymiarowego drukowania.

- Prowadzimy rozmowy z kilkoma uczelniami, kształcącymi przyszłych inżynierów i projektantów i mamy nadzieję, że już wkrótce w salonie odbywać się będą spotkania i wykłady organizowane dla studentów. Kształtowanie świadomości polskiego rynku na temat użyteczności druku 3D i możliwości wykorzystania go w profesjonalnych projektach, to jeden z głównych powodów, który przemawiał za powstaniem Zortrax Store w Warszawie – zapowiada Rafał Tomasiak, prezes Zortrax.
Z prezentowanych przez Zortrax danych wynika, że rynek druku 3D już teraz jest warty blisko 4,5 mld USD. Według prognoz, do 2020 r. może osiągnąć poziom 17,2 mld USD.
