Zostań lokalnym rekinem biznesu

ANB
opublikowano: 19-06-2013, 00:00

25 tys. zł na własną działalność gospodarczą — pieniądze trafią do przedsiębiorczych z Małopolski.

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT podsuwa pomysł na sfinansowanie startu w biznesie. Od 1 do 4 lipca organizuje nabór do projektów „Własny biznes w Twoim zasięgu” oraz „Załóż firmę. Zostań rekinem biznesu”, a dla najlepszych ma po 25 tys. zł.

Pierwszy skierowany jest do grupy poniżej 25. roku życia bądź osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, bezrobotnych (lub poszukujących pracy). Drugi też otwiera furtkę do własnej działalności gospodarczej osobom w wieku do 25 lat, a także tym, które ukończyły już 50. rok życia i są zarejestrowane jako bezrobotne. W obu projektach preferowani będą mieszkańcy powiatów: proszowickiego, gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego i dąbrowskiego.

Do projektów zostanie zakwalifikowanych odpowiednio: 80 i 120 uczestników. Wszyscy przejdą kurs przedsiębiorczości. Uczestnicy uzyskają też doradztwo przy pisaniu biznesplanu. Szansę na dotacją ma odpowiednio: 60 i 90 osób. Po założeniu działalności gospodarczej otrzymają one wsparcie pomostowe — do 800 zł miesięcznie, wypłacane przez pół roku, a w uzasadnionych wypadkach przez rok. Szczegóły są dostępne na: www.wlasnybiznes.inbit.pl oraz www.rekinbiznesu.inbit.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANB

Polecane