Zrealizowaliśmy wysoki zysk na Policach

Komitet Inwestycyjny
opublikowano: 28-02-2011, 00:00

W ubiegłym tygodniu w Portfelu PB doszło do zmian. W środę zostało zrealizowane zlecenie sprzedaży akcji. Zysk z tej prawie rocznej inwestycji przekroczył 50 proc.! Dużo. W marcu ubiegłego roku kupiliśmy akcje Polic, płacąc po 6,55 zł za sztukę. W środę papiery sprzedaliśmy po kursie 10,25 zł.

Mamy świadomość, że ZC Police nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa na GPW. Spółka w końcu zaczęła poprawiać wyniki finansowe. Wkrótce analitycy mogą też zacząć podwyższać rekomendacje. Musieliśmy jednak wywiązać się z obietnic. Wcześniej na stronie pb.pl przeprowadziliśmy sondę, w której czytelnicy "zalecili" nam sprzedaż "chemicznych" papierów.

W środę nie zostało natomiast zrealizowane zlecenie złożone na akcje Pepeesu. Chcieliśmy kupić papiery tej spółki, płacąc po 69 groszy. Kurs wyskoczył dużo powyżej naszego limitu. Co nas skłoniło do próby zakupu? Rosnące ceny skrobi ziemniaczanej oraz optymistyczne wypowiedzi prezesa Pepeesu Wojciecha Faszczewskiego na łamach "PB" (mówił o dobrym IV kwartale ubiegłego roku oraz możliwym rozwiązaniu do wakacji sporu wśród głównych akcjonariuszy).

Obecnie w Portfelu PB mamy dużo gotówki: ponad 4 tys. zł, co stanowi prawie 40 proc. portfela. Chętnie byśmy coś kupili. Na stronie pb.pl czekamy na Wasze propozycje.

Po dwóch miesiącach 2011 roku nie jest źle. Portfel PB jest o ponad 6 proc. większy. Dla porównania indeks WIG spadł w tym czasie o 2 proc.

Komitet Inwestycyjny

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu