Źródło niesprawdzone

PIOTR WOŁEJKO ekspert Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej
opublikowano: 17-02-2015, 00:00

USŁUGI PUBLICZNE

Od 1 marca ma zacząć działać System Rejestrów Państwowych (SRP), w którym znajdą się m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Pozwoli to załatwiać sprawy w dowolnym urzędzie, a nie tylko we właściwym ze względu na miejsce zameldowania. Ulgę odczują głównie osoby mobilne, pracujące daleko od miejsca zameldowania. SRP miał zacząć działać już od 1 stycznia, jednak z powodu licznych komplikacji z tzw. aplikacją Źródło jego wejście w życie przesunięto.

Byłoby bardzo niedobrze, gdyby początek działania SRP okazał się falstartem. Systemowi Krajowego Biura Wyborczego zabrakło testów pod obciążeniem i dobrze wiemy, jak to się skończyło. Z punktu widzenia zaufania do państwa konieczne jest, by publiczne usługi świadczone były w sposób pewny i stabilny. Nie ma miejsca na niedoróbki czy zbyt ambitne podchodzenie do terminów. W przypadku SRP i Źródła bardzo zasadne jest postawienie pytania, czy dotychczasowe przesunięcie terminu wejścia w życie wystarcza. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PIOTR WOŁEJKO ekspert Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu