ZUS zerwał umowę z Bytomiem, spółce grozi upadek

Michał Kobosko
18-05-2001, 16:03

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Tarnowskich Górach zablokował w czwartek rachunek bankowy Bytomia w Banku Handlowym w Warszawie i rozpoczął egzekucję zaległych składek w związku z zerwaniem układu ratalnego zawartego przez spółkę - podał Bytom w komunikacie.

Zerwanie układu ratalnego zostało spowodowane niedotrzymaniem terminu płatności składek bieżących za miesiące luty i marzec 2001 r. Narastające wobec ZUS od 1996 r. zadłużenie, osiągnęło w listopadzie 1997 r. wysokości 6,5 mln zł, co było podstawą zawarcia układu ratalnego z oddziałem ZUS w Tarnowskich Górach. Spółka realizowała układ, ale jesienią ubiegłego roku zaczęła znowu tracić płynność finansową (niska sprzedaż i kurs marki niemieckiej).

Zarząd Bytomia odwołał się do prezesa ZUS, jednak wobec dokonanej blokady rachunku bankowego spółki przez wierzyciela uprzywilejowanego, dodatkowo zabezpieczonego hipotekami przymusowymi na nieruchomościach Spółki, Zarząd przewiduje konieczność zwołania NWZA, celem podjęcia uchwały w sprawie dalszego istnienia firmy - podano w piątkowym komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / ZUS zerwał umowę z Bytomiem, spółce grozi upadek