Zwolniony

KL
opublikowano: 25-02-2008, 00:00

Adam Pawłowicz, prezes Ruchu

Adam Pawłowicz, prezes Ruchu

Kierował Ruchem dwa lata, od lutego 2006 roku. Powołanie go na prezesa największej polskiej firmy kolporterskiej zaskoczyło wtedy rynek, ponieważ był wymieniany jako kandydat PiS na szefa TVP.

Już od kilku miesięcy pojawiały się pogłoski o możliwym odwołaniu Pawłowicza. Domagały się tego m.in. związki zawodowe, które obwiniały go o zbyt duże wydatki na usługi firm doradczych, kurczącą się sieć sprzedaży i słabe wyniki. Faktycznie, Ruch nie zrealizował ubiegłorocznych (obniżonych) prognoz finansowych.

CV

Były prezes Ruchu jest z wykształcenia filologiem polskim z dyplomem MBA. Był prezesem Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych, później zarządzał działem marketingu w kancelarii prawnej White & Case. Był również członkiem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej, PKN Orlen oraz TVP — do maja 2006 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane