ZWUT zainwestuje w tym roku 50 mln zł

Tomasz Siemieniec
22-04-1999, 00:00

ZWUT zainwestuje w tym roku 50 mln zł

ZWUT oraz Siemens spółka z o.o. podpisały kontrakt, który rozpoczął oficjalnie konsolidację dwóch firm kontrolowanych przez niemiecki koncern w Polsce: ZWUT i Biura Telekomunikacji Siemensa, spółki z o.o. Pełne połączenie organizacyjne obu firm powinno się zakończyć w maju 1999 r. Jednak już od 1 kwietnia 1999 r. ZWUT a Siemens Company, bo tak brzmi pełna nazwa nowego podmiotu, jest jedynym w Polsce przedstawicielem niemieckiego koncernu w dziedzinie teleinformatyki.

— Stworzenie nowej struktury było konieczne i w praktyce oznacza przekazanie naszej firmie pełnej odpowiedzialności za teleinformatyczne interesy Siemensa w Polsce — mówi Sławomir Skrodzki, prezes ZWUT a Siemens Company.

Wiadomo już również, że ZWUT zapłaci za przejętą firmę 25 mln zł. Dodatkowo spółka zamierza zainwestować w tym roku 50 mln zł. Ta kwota zostanie spożytkowana m.in. na uruchomienie nowoczesnych ośrodków szkolenia oraz informacji dla klientów. Siemens, który dysponuje obecnie blisko 96 proc. pakietem akcji ZWUT, zainwestował dotychczas w Polsce w przedsięwzięcia związane z telekomunikacją blisko 250 mln zł. Obroty ZWUT w 1998 roku wyniosły 650 mln zł, a rentowność tej firmy oscylowała w granicach 5 proc. Szefowie firmy ujawnili, że w tym roku sprzedaż spółki powinna wzrosnąć przynajmniej o 30 proc. do około 1 mld zł. TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / ZWUT zainwestuje w tym roku 50 mln zł