Żyje się lepiej

Agata Ałykow
27-06-2007, 00:00

Dzięki nowym inwestycjom pracy nie brakuje, a zamożność rośnie.

Dzięki nowym inwestycjom pracy nie brakuje, a zamożność rośnie.

Kilka lat temu ziemię pod budowę domu kupowało się tutaj, płacąc 50 zł za mkw. Dziś co najmniej pięć razy drożej. Teraz w gminie jest około siedmiu tysięcy miejsc pracy. Za parę lat będzie ich blisko 20 tysięcy. Zatrudnienie zwiększy nie tylko największy tu inwestor, czyli LG Philips, który produkuje ekrany ciekłokrystaliczne do laptopów, telewizorów i wszelkich monitorów. Dojdą też mniejsze firmy.

Duża liczba inwestorów sprawiła, że w Kobierzycach brakuje rąk do pracy, choć pensje rosną. Pracownicy bielańskiego centrum handlowego zaczęli przenosić się do LG Philips. Ale koreański inwestor i jego kooperanci też muszą brać pod uwagę żądania płacowe. LG Phillips dowozi pracowników z Kłodzka, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Bielawy i Prochowic, gdzie bezrobocie dochodzi nawet do 30 procent.

Bogacącą się gminę stać na budowę kanalizacji, doprowadzenie gazu, budowę magistrali wodnej i energetycznej. Wkrótce ruszy budowa obwodnic. Gmina wybudowała przedszkole, trzy nowe szkoły, świetlicę o powierzchni 413 mkw. z gabinetami medycznymi i zapleczem dla sportowców, wyrównała chodniki, oświetliła wsie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agata Ałykow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Żyje się lepiej