Zyski z dywidend (UFK)

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 17-05-2013, 07:45

TOP 100 Dywidenda, nowy produkt w ofercie Credit Agricole, jest trzyletnią inwestycją w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.

Zysk będzie zależał od wartości indeksu STOXX Global Select Dividend 100. W portfelu są spółki z najwyższą stopą dywidendy, które regularnie dzieliły się zyskami w ciągu ostatnich 5 lat.

Portfel STOXX Global Select Dividend 100 jest zdywersyfikowany zarówno geograficznie, jak i sektorowo. Obejmuje 30 spółek europejskich, 40 amerykańskich i 30 z regionu Azji i Pacyfiku. Skład indeksu jest weryfikowany raz w roku. Zysk z inwestycji będzie zależał od corocznego pomiaru wartości indeksu w stosunku do jego wartości początkowej. Inwestor dostanie 72 proc. średniego zwrotu z indeksu, który jest obliczany jako średnia arytmetyczna z trzech rocznych wartości. Minimalna wpłata na inwestycję to 1 tys. zł, maksymalna 1 mln zł. Bank nie pobiera opłat wstępnych, prowizji, ani opłat za zarządzanie. Opłata likwidacyjna pobierana przed końcem inwestycji wynosi 2 proc. Zapisy będą przyjmowane do 21 czerwca.

Zdaniem „PB”:

Wpłaty od 1 tys. zł do 1 mln zł sprawiają, że inwestycja jest przeznaczona na każdą kieszeń. Jej zaletą jest szeroki wachlarz spółek w portfelu indeksu, od którego zależy zysk, proste zasady naliczania premii, brak opłat wstępnych i za zarządzanie oraz niska (jak na tego rodzaju produkty) opłata likwidacyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Zyski z dywidend (UFK)