Żywiec chce wydać 340 mln zł

Marek Knitter
13-09-2002, 00:00

Grupa Żywiec zamierza wydać kolejne 340 mln zł na modernizację browarów. Przedstawiciele giełdowego producenta piwa podkreślają, że dotychczasowe inwestycje w Warce, Żywcu i Leżajsku przyniosły wymierne korzyści. W ubiegłym roku pochłonęły one blisko 100 mln zł. Środki przeznaczono na rozbudowę magazynów, transport oraz zakup skrzynek.

— Kolejne inwestycje zamierzamy sfinansować ze środków własnych, chociaż nie wykluczam zaciągnię- cia kredytów — mówi Nico Nusmeier, prezes browarów Żywiec.

Skonsolidowany zysk netto grupy Żywiec po pierwszym półroczu wzrósł o 265 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Skonsolidowany zysk netto grupy wyniósł 81 mln zł. Natomiast sprzedaż wzrosła o 15 proc. — do 1,44 mld zł. Udział w rynku wzrósł z 31 proc. do 32 proc. Zdaniem Nico Nusmeiera, odzyskanie udziału w rynku na poziomie 38 proc. jest możliwe. Jednak proces ten spółka traktuje długofalowo.

Według Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego, w I półroczu grupa Żywiec sprzedała 4,03 mln hl piwa. Tuż za browarami kontrolowanymi przez Heinekena znajduje się Kompania Piwowarska z wynikiem 3,83 mln hl piwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Żywiec chce wydać 340 mln zł