04Progres: nowe odkrycie

Dariusz Karolak
opublikowano: 01-07-2002, 00:00

Innym odkryciem jest 04Progres. Tu mamy do czynienia z potwierdzeniem 20-miesięcznej formacji odwróconej głowy i ramion wskaźnika ruchu kierunkowego DI+. Dzienne oscylatory są silnie wykupione, co w połączeniu z dotarciem kursu w okolice przełamanej w II niespełna 3-letniej linii wsparcia (teraz oporu) jest wystarczającym pretekstem do wywołania korekty technicznej, która pozwoli DI+ wykonać ruch powrotny do złamanej właśnie linii szyi wzrostowej formacji. Dla kursu oznacza to możliwość cofnięcia w okolice 3 (średnia ważona z 20 tygodni) — 3,08 (tygodniowa VAMA10), ze wskazaniem na ostatnią wartość.

Kontynuacja wzrostów, gdyby taki scenariusz miał miejsce, raczej nie zaprowadzi wyżej niż długoterminowa linia bessy z wykresu logarytmicznego, 3,58. Przy 3,42 znajduje się górna krawędź wstęgi tygodniowej. Dla szczęśliwych posiadaczy powyższe poziomy są dobrym miejscem do realizacji zysków. Nie można wykluczyć, że spektakularny wzrost miał związek z końcem kwartału i wycenianiem portfeli instytucji. Ostrożności nigdy za wiele.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 04Progres: nowe odkrycie