10 amerykańskich firm, w których płacą najlepiej

ŁO, businessinsider.com
opublikowano: 16-04-2014, 13:02

Nie samymi pieniędzmi człowiek żyje, ale wiadomo, że się przydają. Amerykanie sprawdzili, gdzie można zarobić najwięcej.

Serwis Business Insider wspólnie z firmą PayScale opracował ranking firm w USA, w których pracownicy mogą liczyć na największe zarobki. Autorzy listy brali pod uwagę medianę zarobków doświadczonych pracowników, czyli takich, którzy w danej firmie pracują co najmniej pięć lat.  

Zobacz więcej

fot. Google

Gdzie pracownicy mają najlepiej? Potwierdzają się informacje, że branża technologiczna nie pozwala swoim ludziom głodować. Na czele rankingu znalazł się internetowy gigant Google, w którym mediana zarobków wynosi 127 tys. USD, a na kolejnych miejscach znalazły się koncerny Broadcom, producent półprzewodników i Yahoo, znany portal internetowy.  

Dalej też nie brakuje spółek technologicznych. Dopiero ósme miejsce zajmuje pierwsza firma z branży finansowej - inwestycyjny potentat Blackrock. Czołówkę zamyka naftowy Chevron, w którym mediana wynosi 113 tys. USD, a to tyle samo co w banku inwestycyjnym Goldman Sachs. Siódme miejsce zajęła spółka biotechnologiczna Celgene. 

10 amerykańskich firm, które płacą pracownikom najwięcej 

1. Google 127 tys. USD

2. Broadcom 125 tys. USD

3. Yahoo 125 tys. USD

4. Cisco Systems 120 tys. USD

5. NetApp 118 tys. USD

6. Microsoft 117 tys. USD

7. Celgene 116 tys. USD

8. Blackrock 115 tys. USD

9. eBay 114 tys. USD

10. Chevron 113 tys. USD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, businessinsider.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu