10 mln zł na gospodarkę śmieciami

AR
opublikowano: 03-04-2019, 16:32

NFOŚiGW oferuje samorządom dotacje na projekty związane z gospodarką odpadami komunalnymi.

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wystartował z konkursem na dotacje dla samorządów i firmy zajmujących się gospodarką odpadami. Od 29 marca br. mogą ubiegać się o unijne wsparcie na dwa rodzaje przedsięwzięć. Do rozdania jest 10 mln zł. 

Po pierwsze na dotację mają szansę inwestycje dotyczące Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), które będą obsługiwać powyżej 20 tys. mieszkańców lub wartość ich kosztów kwalifikowanych będzie większa niż 2 mln zł (wymagane jest spełnienie przez projekt co najmniej jednego ze wskazanych warunków). Po drugie - inne przedsięwzięcia, dla których wartość kosztów kwalifikowanych będzie większa niż 8 mln zł.

Źródłem unijnych dotacji, które do końca tego roku powinien przyznać NFOŚiGW, jest Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.2 Gospodarka odpadami komunalnymi, które wdrażane jest w porozumieniu i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Środowiska. Zakończenie naboru zaplanowano na 28 maja 2019 r.

Ponadto wnioskodawcy będą mogli ubiegać się w NFOŚiGW o pożyczki (z funduszy  krajowych) uzupełniające dofinansowanie unijne dla projektów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu