10 najwolniejszych miast w Polsce

DI
14-12-2011, 11:47

Jeśli jadąc do pracy masz wrażenie, że poruszasz się po najwolniejszym mieście świata, to teraz masz okazję, by sprawdzić prawdziwość swoich odczuć. Korkowo.pl zbadało, gdzie jeździ się najwolniej.

- Specjaliści z serwisu Korkowo.pl przeanalizowali informacje o prędkościach kilku tysięcy pojazdów, które poruszały się po ulicach 10 miast. Najgorzej wygląda sytuacja w Poznaniu. W promieniu do dwóch kilometrów od ścisłego centrum średnia prędkość w porannych godzinach szczytu, nie przekracza tu 18 km/h - czytamy w komunikacie firmy.

Źródło: Korkowo.pl
Zobacz więcej

Źródło: Korkowo.pl

Na pocieszenie kierowców z Poznania, dodać trzeba, że niewiele lepiej sytuacja wygląda we Wrocławiu,  Rzeszowie i Warszawie. Na tle tych miast świetnie wypada natomiast Kraków, który utrzymuje wyższą prędkość nie tylko w ścisłym centrum, ale także w szerszym promieniu 2-5 km.

- Analizując prędkości z jakimi można dojechać do centrum w promieniu 2-5 km najlepiej znów wygląda Kraków. Nieco gorzej dojeżdża się do śródmieścia Bydgoszczy - średnio 28 km/h. Prawie identyczna sytuacja panuje na ulicach Gdańska, Łodzi i Rzeszowa – miasta te ze średnią prędkością oscylującą w granicach 26-27km/h znalazły się w środku stawki. Najsłabiej kolejny raz wypada Warszawa i Wrocław – średnie prędkości w godzinach szczytu oscylują w granicach 23-24 km/h - podaje Korkowo.pl.

Najniższa średnia prędkość w obu promieniach pomiaru (0-2 km i 2-5 km od centrum) jest we Wrocławiu, Warszawie i Poznaniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / 10 najwolniejszych miast w Polsce