10 spółek polecanych na marzec

opublikowano: 10-03-2014, 11:34

W portfelu, rekomendowanym przez Raiffeisen Brokers, znalazło się aż 9 nowości.

Action, Colian, CCC, Getin Noble Bank, Libet, Kruk, Netia, Polnord, Stomil Sanok i Zamet – to spółki, które zdaniem specjalistów Raiffeisen Brokers warto mieć w marcu w portfelach inwestycyjnych.
- Oczekujemy w marcu dalszej poprawy giełdowych notowań, przy czym aby uzyskać dodatnie stopy zwrotu istotna jest odpowiednia selekcja spółek, które potrafią przekuć czynniki ryzyka w szanse – podkreślają Sobiesław Kozłowski i Michał Krajczewski, autorzy raportu.
W tym miesiącu wiele spółek publikuje raporty za 2013 r., dlatego właśnie szansa na dobre wyniki i pozytywne tendencje w tym i przyszłym roku to jeden z głównych czynników, który decydował o wyborze spółek do portfela.

Wyraźnej poprawy wyników za IV kwartał 2013 analitycy oczekują m.in. po Colianie, dzięki przejęciu i udanej restrukturyzacji zakładów „Solidarność”. Silnego – powyżej 30 proc.- wzrostu przychodów specjaliści oczekują po CCC, a Action może ich zdaniem dać zarobić, bo inwestorzy mogą grać pod prognozę na rok 2014. Zostanie ona opublikowana w kwietniu, już po zakończeniu emisji akcji, której zapowiedź zdołowała niedawno notowania dystrybutora sprzętu IT.
- Uważamy, że przecena była przesadzona: spółka zdobędzie kapitał na inwestycje (magazyn, rozwój w Niemczech), które znacząco poprawią dynamikę wyników w 2015 r. – podkreślają analitycy.

Kruk i Getin Noble Bank zasłużyły na miejsce w portfelu perspektywami wzrostu, którymi wyróżniają się na tle branży. Libet, producent kostki brukowej, też się wyróżnia, tyle że relatywnie niską wyceną na tle spółek porównywalnych. Raiffeisen liczy też na odbicie w branży budowlanej i deweloperskiej, dzięki m.in. wyborom lokalnym oraz rozpoczęciu inwestycji z nowego budżetu unijnego. Atrakcyjna i regularna dywidenda to argumenty, które stały za wyborem Netii, Stomilu Sanok i Zametu, a za tą ostatnią dodatkowo przemawia korzystne przejęcie Mostostalu Chojnice.

Z portfela, polecanego przez Raiffeisen, wypadły Duon, LPP, Orbis i PKO BP (tu zdecydowano się na realizację zysków) oraz Amica, Cyfrowy Polsat, Echo, Kopex i Pozbud. 

W lutym portfel Raiffeisena urósł o 4,5 proc., wobec 5,9-procentowej zwyżki WIG. 

 

Portfel Raiffeisena na marzec
Action, Colian, CCC, Getin Noble Bank, Libet, Kruk, Netia, Polnord, Stomil Sanok, Zamet
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / 10 spółek polecanych na marzec