11 spółek na kwiecień

11 spółek znalazło się w portfelu rekomendowanym przez DM BPS na kwiecień.

Biuro poleca papiery kilku producentów i dystrybutorów odzieży: Gino Rossi, Bytomia, Monnari, Redanu, Wojasa i CCC. W portfelu znaleźli się też przedstawiciele branży finansowej: Magellan oraz MW Trade. Listę dopełniają LC Corp, Kopex oraz Sfinks. Ostatnia ze spółek oraz Wojas to nowe nabytki portfela. Obie spółki pojawiły się w nim po dobrych wynikach za czwarty kwartał.

„Po restrukturyzacji i zmianie części umów z franczyzobiorcami Sfinks zaczął poprawiać wyniki. Uważamy, że ta tendencja, wraz z korzystną pogodą, może być kontynuowana w najbliższych miesiącach” – napisano w raporcie.

Z zestawienia zniknęły tymczasem Hygienika, Arcus i Mirbud, na których zrealizowały się zlecenia typu stop-loss. W poprzednim składzie portfel przyniósł od 4 marca do 3 kwietnia stopę zwrotu -0,1 proc., podczas gdy WIG urósł o 2,4 proc. Od początku roku portfel jest jednak na ponad 9-procentowym plusie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 11 spółek na kwiecień