169 procent zysku

Anna Pronińska
opublikowano: 23-08-2006, 00:00

Poznańska spółka jest kolejnym rekordowym debiutantem tego roku. W trakcie sesji już tak sympatycznie nie było.

Dobrze rozpoczęła giełdową karierę One-2-One, spółka z portfela MCI Management dostarczająca usługi w segmencie telekomunikacji mobilnej. Na wtorkowym otwarciu sesji jej kurs wyniósł 26,90 zł wobec ceny emisyjnej 10 zł. Przebicie było więc 169-procentowe. Potem notowania praw do akcji poszły w dół, a dzień zamknęły na poziomie 15,50 zł, dając uczestnikom oferty zarobek 55 proc. W tym roku lepsza na otwarciu była tylko niewielka spółka inwestycyjno-doradcza Invest Consulting — dała w debiucie zarobić 236 proc.

— To nie jest normalne, że spółki mają tak wysokie notowania na otwarciu. Coś dziwnego dzieje się na warszawskim parkiecie. Takie wahania zdarzają się tylko na niedojrzałych rynkach — komentuje Wojciech Szymon Kowalski, niezależny analityk.

Nieco inaczej sprawę widzi Rafał Salwa, niezależny analityk. Jego zdaniem, One-2-One jest najlepszą spółką, jaką na parkiet wprowadził IDM.

— Na tak udanym debiucie zaważyła wysoka redukcja na rynku pierwotnym oraz fundamentalne przesłanki dobrego rozwoju firmy — uważa Rafał Salwa.

Z emisji One-2-One pozyskało 11,7 mln zł, z czego 9 mln zł wyda na budowę grupy firm w regionie.

— Planujemy dwie-trzy transakcje w ciągu 18 miesięcy — przewiduje Tomasz Długiewicz, prezes One-2-One.

Przynajmniej jedna z nich ma nastąpić w IV kwartale tego roku. Będzie to spółka z tej samej branży, prawdopodobnie z Czech. Prezes nie chce jednak podać więcej szczegółów.

One-2-One w sierpniowej ofercie publicznej sprzedał 1,3 mln akcji. Redukcja zapisów dla osób uczestniczących w bookbuilding wyniosła 96,15 proc., a dla pozostałych — 98,07 proc. Po emisji największym akcjonariuszem pozostaje giełdowy fundusz inwestycyjny MCI Management, kontrolujący 39,69 proc. kapitału akcyjnego. Nie wyklucza, że w przyszłości może sprzedać akcje.

W 2006 r. zysk netto grupy One-2-One ma wzrosnąć do 1,5 mln zł z blisko 0,56 mln w 2005 r., a przychody mają wynieść 17,6 mln zł, wobec 9,2 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy