19 mln EUR na oszczędności

Miłosz Marczuk
opublikowano: 23-07-2009, 00:00

Kujawsko-Pomorskie chce dać przedsiębiorcom pieniądze na działania proekologiczne.

Kujawsko-Pomorskie chce dać przedsiębiorcom pieniądze na działania proekologiczne.

Jeśli masz firmę w Kujawsko- -Pomorskiem, możesz za unijne pieniądze ograniczyć energochłonność i materiałochłonność procesów produkcyjnych, a także zredukować ilość wytwarzanych odpadów. Startuj do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na chętnych czeka 19 mln EUR. Warunkiem udziału w konkursie jest, aby podstawowy proces produkcyjny w firmie nie był związany z ochroną środowiska. Projekt musi też wdrażać technologie zapobiegania zanieczyszczeniom. Możesz zatem np. zamienić zakładową elektrownię opalaną węglem na nowoczesną zasilaną gazem. Maksymalne dofinansowanie wynosi w przypadku małych przedsiębiorstw do 60 proc., a w przypadku średnich przedsiębiorstw do 50 proc. w wydatkach kwalifikowanych.

Przedsiębiorstwem, które skorzystało już z programu dotacji unijnych z tej samej, piątej osi przeznaczonej dla biznesu, jest Firma Produkcyjno-Handlowa Seppa z Chełmży.

— Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem. Podpisaliśmy już z Urzędem Marszałkowskim umowę o płatność i czekamy na przelew 330 tys. zł za najlepszą w Polsce drukarkę wielkoformatową — mówi Jerzy Gil, właściciel firmy.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów potrwa od 21 września do 2 października tego roku. Procedura konkursowa nie przewiduje zastosowania preselekcji. Beneficjent składa wniosek o dofinansowanie projektu wraz z pełną dokumentacją, po czym rozpoczyna się etap oceny formalnej i merytorycznej wniosku.

Termin rozstrzygnięcia konkursu przewiduje się na marzec 2010 roku.

951

mln EUR Tyle ma do wydania z funduszy unijnych województwo kujawsko-pomorskie na lata 2007-2013.

Miłosz Marczuk

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane