19 mln EUR na oszczędności

Miłosz Marczuk
23-07-2009, 00:00

Kujawsko-Pomorskie chce dać przedsiębiorcom pieniądze na działania proekologiczne.

Kujawsko-Pomorskie chce dać przedsiębiorcom pieniądze na działania proekologiczne.

Jeśli masz firmę w Kujawsko- -Pomorskiem, możesz za unijne pieniądze ograniczyć energochłonność i materiałochłonność procesów produkcyjnych, a także zredukować ilość wytwarzanych odpadów. Startuj do konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na chętnych czeka 19 mln EUR. Warunkiem udziału w konkursie jest, aby podstawowy proces produkcyjny w firmie nie był związany z ochroną środowiska. Projekt musi też wdrażać technologie zapobiegania zanieczyszczeniom. Możesz zatem np. zamienić zakładową elektrownię opalaną węglem na nowoczesną zasilaną gazem. Maksymalne dofinansowanie wynosi w przypadku małych przedsiębiorstw do 60 proc., a w przypadku średnich przedsiębiorstw do 50 proc. w wydatkach kwalifikowanych.

Przedsiębiorstwem, które skorzystało już z programu dotacji unijnych z tej samej, piątej osi przeznaczonej dla biznesu, jest Firma Produkcyjno-Handlowa Seppa z Chełmży.

— Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem. Podpisaliśmy już z Urzędem Marszałkowskim umowę o płatność i czekamy na przelew 330 tys. zł za najlepszą w Polsce drukarkę wielkoformatową — mówi Jerzy Gil, właściciel firmy.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów potrwa od 21 września do 2 października tego roku. Procedura konkursowa nie przewiduje zastosowania preselekcji. Beneficjent składa wniosek o dofinansowanie projektu wraz z pełną dokumentacją, po czym rozpoczyna się etap oceny formalnej i merytorycznej wniosku.

Termin rozstrzygnięcia konkursu przewiduje się na marzec 2010 roku.

951

mln EUR Tyle ma do wydania z funduszy unijnych województwo kujawsko-pomorskie na lata 2007-2013.

Miłosz Marczuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Miłosz Marczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / 19 mln EUR na oszczędności