2 tys. buddyjskich mnichów protestowało przeciwko IPO Thai Beverages

(Marek Druś)
opublikowano: 18-03-2005, 11:18

Dwa tysiące mnichów buddyjskich manifestowało pod siedzibą giełdy w Bangkoku przeciwko planowanej ofercie publicznej Thai Beverages, producenta whiskey i najlepiej sprzedającego się w Tajlandii piwa.

Dwa tysiące mnichów buddyjskich manifestowało pod siedzibą giełdy w Bangkoku przeciwko planowanej ofercie publicznej Thai Beverages, producenta whiskey i najlepiej sprzedającego się w Tajlandii piwa.

Mnisi przekazali władzom giełdy list, w którym apelują do władz giełdy o uniemożliwienie spółce notowań. Podkreślają w nim szkodliwe skutki rosnącego spożycia alkoholu dla społeczeństwa.

Thai Beverages jest pierwszym tajskim producentem alkoholu, który chciał wejść na giełdę w Bangkoku. Tajlandia jest piątym na świecie w przeliczeniu na mieszkańca konsumentem napojów alkoholowych. Ich spożycie rosło szybko w ostatnich latach wśród młodzieży.

Władze giełdy mają zdecydować o ofercie publicznej Thai Beverages w przyszłą środę.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane