20. rekord świata Jeleny Isinbajewej

opublikowano: 11-02-2007, 09:43

Podczas halowych zawodów lekkoatletycznych w Doniecku Rosjanka Jelena Isinbajewa wynikiem 4,93 m ustanowiła halowy rekord świata kobiet w skoku o tyczce. To dwudziesty rekord świata w karierze zawodniczki.

Podczas halowych zawodów lekkoatletycznych w Doniecku Rosjanka Jelena Isinbajewa wynikiem 4,93 m ustanowiła halowy rekord świata kobiet w skoku o tyczce. To dwudziesty rekord świata w karierze zawodniczki.

Drugie miejsce w zawodach zajęła Anna Rogowska uzyskując najlepszy w tym sezonie w Europie i drugi na świecie wynik - 4,72 m. Był to pierwszy start polskiej tyczkarki w sezonie halowym. Druga z Polek Monika Pyrek pokonała poprzeczkę na wysokości 4,52 m.

24-letnia Isinbajewa o dwa centymetry poprawiła swój poprzedni rekord, który ustanowiła rok temu, podczas tych samych zawodów. Isinbajewa, która jest także rekordzistką świata na otwartym stadionie - 5,01, rekordowy rezultat - 4,93 uzyskała w trzeciej próbie. Dwie pierwsze na wysokości 4,92 nie były udane.

- Mogę zapewnić, że nie jest to mój ostatni halowy rekord świata w tym sezonie - powiedziała po zakończeniu konkursu Isinbajewa.

Pierwszy rekord świata Isinbajewa ustanowiła 13 lipca 2003 roku, podczas zawodów w angielskim Gateshead. Wtedy wynikiem 4,82 pobiła rekord należący do Amerykanki Stacy Dragili. Rekord świata na otwartym stadionie Isinbajewa ustanowiła 12 sierpnia w Helsinkach, podczas mistrzostw świata.

Wzorcem dla rosyjskiej tyczkarki jest legenda tego sportu, Siergiej Bubka, 35-krotny rekordzista świata. Tak jak jej ukraiński kolega i mentor, tak i Isinbajewa bije swoje rekordy o 1-2 cm. Wyżej nie ma sensu, gdyż każdy rekord oznacza dla zawodników pokaźny zastrzyk finansowy. W nagrodę za ustanowienie najnowszego rekordu świata w Doniecku, Isinbajewa otrzymała 50 tysięcy dolarów oraz dodatkowo premię od organizatorów - sztabkę czystego złota o wadze 1 kilograma.

PK, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / 20. rekord świata Jeleny Isinbajewej