200 mln zł na inwestycje w ciepło i prąd

opublikowano: 07-04-2019, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił konkurs z dotacjami dla firm, które prowadzą przedsięwzięcia polegające na równoczesnym wytwarzaniu ciepła i energii elektrycznej.

Wsparcie pochodzi z poddziałania 1.6.1 programu Infrastruktura i Środowisko („Źródła wysokosprawnej kogeneracji”). Do podziału między wnioskodawców jest 200 mln zł. Każde przedsiębiorstwo ma szansę na dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Granty są przeznaczone nie tylko dla firm, ale także samorządów i spółdzielni mieszkaniowych. Beneficjenci będą mogli przeznaczyć wsparcie na budowę nowych instalacji wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji. Dotacje pokryją też koszty inwestycji, które polegają na zwiększeniu mocy już istniejących urządzeń. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie NFOŚiGW w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na luty 2020 r.

WAŻNA DATA

30.04 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o granty z poddziałania 1.6.1 POIŚ. Nabór zakończy się 28 czerwca.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poiś.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy