200 mln zł na nowoczesne instalacje OZE

opublikowano: 28-02-2019, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór z dotacjami dla przedsiębiorców na inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE).

Unijne wsparcie pochodzi z działania 1.1 programu Infrastruktura i Środowisko („Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”). Do podziału między wnioskodawców jest 200 mln zł. Każda firma ma szansę na finansowe wsparcie w wysokości 85 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego przedsiębiorstwa nie może przekroczyć 15 mln EUR. Fundusz zastrzega sobie możliwość zwiększenia puli dotacji, zarówno w trakcie trwania konkursu, jak i po jego rozstrzygnięciu. Granty sfinansują budowę instalacji wytwarzania energii cieplnej z biomasy, słońca i geotermii. Elementem projektu może być należące do przedsiębiorcy przyłącze do sieci ciepłowniczej. Premiowane będą przedsięwzięcia o największym potencjale redukcji emisji dwutlenku węgla.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (ul. Konstruktorska 3a). Termin rozstrzygnięcia konkursu planowany jest na koniec listopada.

WAŻNA DATA

30.03 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z działania 1.1.POIŚ. Nabór zakończy się 28 maja

WIĘCEJ INFORMACJI: www.pois.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy