22 tys. wniosków o wydanie wiążących interpretacji podatkowych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-04-2005, 11:58

Ponad 22 tys. wniosków o wydanie wiążących interpretacji w sprawach podatkowych wpłynęło w I kwartale 2005 r. do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej wiceminister finansów Stanisław Stec.

Ponad 22 tys. wniosków o wydanie wiążących interpretacji w sprawach podatkowych wpłynęło w I kwartale 2005 r. do wszystkich urzędów skarbowych w Polsce - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej wiceminister finansów Stanisław Stec.

    Stec podkreślił, że złożone wnioski dotyczyły najczęściej podatku od towarów i usług (VAT), a także podatku dochodowego od osób fizycznych i od osób prawnych.

    Urzędy skarbowe wydały ok. 9950 postanowień. Ok. 2,5 tys. wniosków nie zostało rozpatrzonych, ponieważ wymagały uzupełnienia, którego nie dokonał podatnik.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane