Na podcast zaprasza BNP

Energetyczna ruletka [PODCAST]

opublikowano: 30-09-2022, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ceny prądu szaleją, gazu może zabraknąć, dobrej jakości węgla już brakuje – jednym słowem kryzys energetyczny w pełnej krasie.

Co robią miasta, którym jedyny dostawca prądu krzyczy cenę kilkukrotnie wyższą? Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, mówi, że miasto przetarg unieważni i będzie chciało zwolnienia z obowiązku energii produkowanej przez miejską instalację przetwarzania odpadów.

Jak się zachowują zarządcy nieruchomości? Mariusz Łubiński, prezes Admusa, wylicza, o ile skrócił się zwrot inwestycji w panele, jak to wpływa na skłonność wspólnot mieszkaniowych do takich projektów i czy opłaca się instalować pompy ciepła.

Czy w biurowcu można jeszcze na czymś zaoszczędzić? Na to pytanie odpowiada Łukasz Orzechowski z firmy Colliers.

Jak sobie radzą firmy? Grzegorz Putka, prezes sieci piekarni i cukierni, przyznaje, że dzięki dużej inwestycji w fotowoltaikę rachunki za prąd są wyższe, ale mniej, ale niestety to gaz zjada zyski firmy.

I w końcu – jak się mają dostawcy OZE? Robert Koński, wiceprezes Figene Capital, opowiada o kolejce chętnych na dostawy zielonej energii i odmrażaniu kolejnych projektów.

Zapraszam na podcast Energetyczna ruletka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane