3 pytania do...

MAG
opublikowano: 17-06-2009, 00:00

Sławomir Majman: Reklamujemy Polskę jak tylko możemy

1 Czy PAIIZ mówi zagranicznym inwestorom o tym, że sytuacja gospodarcza w Polsce nie jest tak zła, jak w innych krajach?

Bez przerwy. Właśnie jestem w Pekinie i skończyłem prelekcję, w której przekonywałem ponad 100 chińskich firm infrastrukturalnych, że Polska wypiękniała na tle krajów europejskich, mamy do czynienia z aksamitnym kryzysem, a polscy konsumenci i przedsiębiorcy nie zadłużyli się tak jak na Zachodzie. Powtarzamy to wszędzie i wszystkim, po kilkanaście razy dziennie. To najlepszy od lat moment na inwestowanie w Polsce.

2 Czy te argumenty trafiają do inwestorów? Zdecydowanie tak. Niestety, nie wszyscy wiedzą, że w Polsce jest inaczej niż w pozostałych krajach regionu. Dlatego wszyscy, którzy mogą, powinni to powtarzać. W "Financial Times" zamieściliśmy niedawno reklamę, w której reklamujemy Polskę jako kraj aksamitnego kryzysu.

3Czy w związku z tym pesymistyczne prognozy dotyczące napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski nie spełnią się?

Nie chcę zgadywać. Nikt nie wie, jaki będzie napływ inwestycji, a jeśli ktoś twierdzi, że wie, to się myli. Jeśli napływ wyniesie 7 mld EUR, jak mówią pesymiści — będę zadowolony, jeśli będzie 8 mld EUR — będę szczęśliwy. Pracujemy nad setką projektów, ale firmy, z którymi obecnie rozmawiamy, będą inwestować dopiero za kilkanaście miesięcy albo jeszcze później. Efekty będzie widać w latach 2010-11.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Polecane