30 mln zł dla świętokrzyskich firm

MILO
opublikowano: 10-12-2009, 00:00

Zatrudniasz mniej niż 50 osób? Działasz na rynku przez ponad pół roku? To sięgnij po unijną kasę.

Zatrudniasz mniej niż 50 osób? Działasz na rynku przez ponad pół roku? To sięgnij po unijną kasę.

Do 11 stycznia małe firmy z regionu świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji. Udział w konkursie mogą wziąć przedsiębiorstwa, które zatrudniają do 50 osób, mające roczne obroty do 7 mln EUR. Muszą też działać na rynku ponad pół roku.

— Do zakontraktowania w ramach tego konkursu zarząd województwa przeznaczył kwotę 30 mln zł. Nie wykluczamy, że kwota ulegnie zwiększeniu. W ramach pierwszego konkursu kwota do zakontraktowania dla przedsiębiorców została zwiększona z 41 do 73 mln zł, zaś w drugim z 85 do 96 mln zł. Na przyszły rok nie są planowane konkursy na te projekty, więc wszyscy zainteresowani dofinansowaniem muszą się spieszyć z przygotowaniem dokumentów w terminie maksymalnie do 11 stycznia — zachęca Anna Grzela, kierownik oddziału wdrażania projektów gospodarczych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Poziom minimalnego dofinansowania projektów wynosi 10 tys. zł, maksymalnie firma może uzyskać 2,4 mln zł. Projekt musi wiązać się z: rozbudową przedsiębiorstwa, wprowadzeniem nowego produktu, usługi lub zasadniczą zmianą procesu produkcyjnego.

Dofinansowanie w poprzedniej rundzie konkursu zdobyła firma Środowisko i Innowacje, która świadczy usługi w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi zawierającymi azbest.

— Pieniądze z Unii — prawie 270 tys. zł — trafiły do naszej ekologicznej instalacji unieszkodliwiania materiałów zawierających azbest, która jest jednocześnie formą rewitalizacji terenów po byłej kopalni siarki. Dwa tygodnie temu nasza instalacja otrzymała złoty medal na Brussels Innova 2009 — chwali się Ewelina Kopczan-Surmacz, kierownik działu marketingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu