300 mln zł na innowacyjne nowinki

opublikowano: 30-06-2019, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs z dotacjami dla mikro- i małych firm, które chcą wprowadzić na rynek nowatorskie produkty lub usługi.

Granty pochodzą z podziałania 1.1.2 programu Polska Wschodnia („Rozwój start-upów”). W puli jest 300 mln zł. Pod koniec lipca młode spółki, które zakończą inkubację w jednym z sześciu ośrodków innowacji we wschodniej Polsce, będą mogły składać wnioski o dofinansowanie dalszego rozwoju swoich przedsięwzięć. Od stycznia startupowcy zgłaszali swoje pomysły do pięciu platform działających w czterech miastach — Olsztynie (pod nazwą Start-up Heroes), Puławach (Wschodni Akcelerator Biznesu), Lublinie (Unicorn Hub oraz Idealist) i Rzeszowie (Start in Podkarpackie). Natomiast od kwietnia taką możliwość mieli również w Białymstoku. Tam animatoremplatformy Hub of Talents jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Przedsięwzięcia o największym potencjale biznesowym i perspektywach rozwoju mają szanse na granty. Najlepsi dostaną 1 mln zł. Konkurs jest podzielony na siedem dwumiesięcznych rund.

WAŻNA DATA:

31.07 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.2 POPW. Nabór zakończy się 30 września 2020 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.polskawschodnia.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane