320 mln zł dla MSP

Karolina Zawadka
opublikowano: 20-04-2016, 22:00

Od 20 kwietnia mikro-, małe i średnie firmy mogą starać się o dotacje na innowacyjne projekty z programu Polska Wschodnia.

Konsorcja składające się co najmniej z 10 firm MSP mogą ubiegać się o pieniądze z Unii Europejskiej na tworzenie nowatorskich projektów. Pula dofinansowania wynosi 320 mln zł i pochodzi z poddziałania 1.3.2 programu Polska Wschodnia. Największe szanse na uzyskanie dofinansowania mają projekty „polegające na stworzeniu sieciowych i innowacyjnych produktów, które powstaną poprzez połączenie w jedną spójną koncepcję, rozproszonych atrakcji, miejsc czy obiektów”. (...)

„Przedsięwzięcie musi objąć: inwestycję w spójną infrastrukturę, rozwój aplikacji i usług opartych na technologiach informacyjno-komunikacyjnych oraz opracowanie i wdrożenie jednolitych standardów funkcjonowania i promocji produktu” — informuje Ministerstwo Rozwoju.

Celem programu jest stworzenie innowacyjnego i kompleksowego pakietu produktów, który będzie dostępny w różnych miejscach Polski Wschodniej. Unijne wsparcie może zachęcić przedsiębiorców do wykorzystania potencjału i walorów tego regionu jako podstawy rozwoju biznesu,podnosząc jednocześnie jego atrakcyjność.

Zgłaszane przedsięwzięcia będą oceniane pod względem m.in. innowacyjności, potencjału rynkowego, perspektywy wzrostu zatrudnienia czy stopnia przygotowania produktu do realizacji. Warunkiem otrzymania unijnego dofinansowania jest zatrudnienie minimum 20 pracowników oraz wpisanie się projektu w regionalne inteligentne specjalizacje, czyli branże, w których województwa chcą za kilka lat być konkurencyjne na poziomie międzynarodowym. Wnioski można składać do 28 czerwca do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Zawadka

Polecane