35 mln zł na organizację kursów

Sylwester Sacharczuk
03-11-2011, 00:00

Dotacje czekają na firmy, które chcą zaplanować i przeprowadzić szkolenia i doradztwo w kujawsko-pomorskim.

To jedna z ostatnich możliwości sięgnięcia po unijne wsparcie dla firm, które planują organizację zajęć podnoszących kwalifikacje. W województwie kujawsko-pomorskim trwa konkurs w ramach poddziałania 8.1.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw”.

Pula naboru to 35 mln zł. O dotacjemogą się starać przedsiębiorcy z całego kraju, jednak odbiorcami projektowanych zajęć muszą być osoby, które pracują, uczą się lub zamieszkują w woj. kujawsko-pomorskim.

Konkurs obejmuje dwa typy projektów. W pierwszym będzie można dostać pieniądze na ogólne i specjalistyczne szkolenia oraz doradztwo dla kadr zarządzających i pracowników, m.in. z zarządzania, organizacji pracy, elastycznych form pracy i wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku. Natomiast drugi typ dotyczy doradztwa dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, przede wszystkim z ekonomii, finansów, zarządzania zasobami ludzkimi i rachunkowości (z wyłączeniem doradztwa związanego z procesami inwestycyjnymi).

O pieniądze mogą się starać wszystkie rodzaje firm lub ich partnerstwa. Maksymalna wartość projektu nie została ustalona, natomiast minimalna wynosi 50 tys. zł. Organizatorzy zajęć podnoszących kwalifikacje mają szansę na dofinansowanie w wysokości 100 proc. wydatków. W przypadku gdy na szkolenia ogólne udzielana jest pomoc publiczna, dofinansowanie nie może przekroczyć 80 proc. wydatków na mikro- i średnie przedsiębiorstwa, 70 proc. na średnie i 60 proc. na duże firmy.

Jeśli chodzi o szkolenia specjalistyczne, te wskaźniki wynoszą odpowiednio 45 proc., 35 proc. i 25 proc. Natomiast pomoc publiczna na doradztwo nie może przekroczyć połowy kosztów kupowanych usług. Wnioski o pieniądze można składać osobiście, wysyłać kurierem lub pocztą do biura kancelaryjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / 35 mln zł na organizację kursów