36 stron rosyjskiego dziennika o bankructwach

IAR
opublikowano: 27-12-2008, 17:41

Niezwykle wymowne było sobotnie wydanie rosyjskiej gazety "Kommiersant". Dziennik na wszystkich 36  stronach publikuje tylko informacje o bankructwach firm. W gazecie kół rosyjskiego biznesu nie wyjaśniono, dlaczego zredagowano dzisiejszy numer właśnie w ten sposób.

Na pierwszej kolumnie jest jedynie urzędowe sformułowanie "Dane o bankructwach" i informacja, że jest to obowiązek wynikający z ustawy. "Kommiersant" już wcześniej publikował w wydaniach sobotnich ogłoszenia o bankructwie. Jednak dotychczas towarzyszyło im kilka stron bieżących informacji.

"Kommiersant" nie należy do gazet opozycyjnych wobec Kremla, ale publikuje odważne artykuły o polityce i gospodarce. Radio Echo Moskwy twierdzi, że dzisiejszy numer jest przykładem pogłębiającego się w Rosji kryzysu. Właścicielem gazety "Kommiersant" jest Aliszer Usmanow - rosyjski miliarder pochodzenia uzbeckiego. Do czasu kryzysu jego majątek był oceniany na ponad 9 miliardów dolarów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane